Uwaga na zmiany w „Krakowie wolnym od nienawiści”

Wobec rosnącej liczby osób deklarujących udział w dzisiejszym wieczorze pod hasłem „Kraków wolny od nienawiści”, Rada ds. Równego Traktowania, która jest organizatorem spotkania, podjęła decyzję o zmianie formuły. Bez zmian pozostaje natomiast godzina 18.30.

Fot. pixabay.com

„Żadna sala w UMK nas po prostu nie pomieści. I tylko się cieszyć, że tyle osób mówi głośno #krakówwolnyodnienawiści! Z tego względu jako Rada ds. Równego Traktowania zapraszamy na wystawę fotografii Agnieszki Fiejki w holu głównym na parterze urzędu (przy recepcji), a przy Pawilonie Wyspiańskiego czekać będzie księga solidarności – gdzie będzie można złożyć pamiątkowy wpis wspierający. Miejsce wpisów będzie wyznaczone pod specjalnym namiotem.

A w tym samym czasie pod UMK odbędzie się solidarnościowa demonstracja organizowana przez Stowarzyszenie Queerowy Maj i Fundacja Równość.org.pl, na której z pewnością wszyscy się spotkamy!” – napisała na Facebooku przewodnicząca Rady ds. Równego Traktowania Nina Gabryś.

Wieczór solidarności z osobami LGBT+ „Kraków wolny od nienawiści” rozpocznie się w czwartek, 25 lipca o godz. 18.30.

Akcja ma pokazać, że Kraków jest miastem, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i jest traktowany z szacunkiem. To ważne zwłaszcza w obliczu medialnej i politycznej nagonki oraz dyskryminujących wypowiedzi o „strefach wolnych od LGBT”, które pojawiają się w sferze publicznej w ostatnim czasie.

Organizatorzy, podkreślają, że wsparcie dla osób LGBT+ wynika z podstawowych wartości europejskich: demokracji, równości i wolności.

Gabryś zachęca również do wysyłania własnych zdjęć z wydarzeń LGBT, pokazujących różnorodność krakowskiej społeczności, której częścią są osoby LGBT. Zdjęcia zostaną umieszczone w wydarzeniu na Facebooku.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE