IMGW: upalna i burzowa niedziela w Krakowie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie przed upałami oraz burzami.

Fot. Kraków w Pigułce

Do godz. 20.00 obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed upałami. Według prognoz IMGW temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 32 st. C, a temperatura minimalna w nocy od 17 do 19 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Z kolei od godz. 13 do 24 obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie możliwe do 60 mm oraz porywami wiatru do 110 km/h. Miejscami grad.

Według IMGW drugi stopień ostrzeżenia przewiduje „wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE