Awantura pod sklepem z użyciem gazu i strzałami z pistoletu

Krakowscy policjanci zatrzymali pracownika jednego ze sklepów spożywczych, który użył wobec klientów gazu pieprzowego oraz przywłaszczył dokument tożsamości należący do jednego z nich. Ponadto ekspedient chcąc przestraszyć swoich oponentów oddał w powietrze strzały z broni pneumatycznej.

Fot. pixabay.com

27-latek odpowie karnie za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia innych osób oraz za przywłaszczenie dokumentu tożsamości.

W miniony poniedziałek, około godz. 00:20, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie z polecenia dyżurnego, udali do jednego ze sklepów spożywczych na terenie krakowskiego Śródmieścia.

Przed sklepem funkcjonariusze zastali grupę kilku osób, które na widok mundurowych zaczęły wykrzykiwać, że w środku znajduje się agresywny i wyposażony w broń sprzedawca.

Policjanci weszli do środka i zatrzymali 27-letniego ekspedienta. Mężczyzna tłumaczył się, że w trakcie obsługiwania klientów rozpoznał w jednym z nich osobę, która kilka dni wcześniej miała jego zdaniem zniszczyć drzwi sklepu. Dlatego też zabrał należący do 22-latka dokument tożsamości i chciał spisać z niego dane osobowe mężczyzny.

Wtedy zareagowała 18-letnia koleżanka rzekomego wandala, która zażądała aby ekspedient oddał zabrany dokument i próbując odebrać mu go siłą zadrapała jego dłoń.

Sprzedawca widząc tak zdecydowaną reakcję dziewczyny użył wobec niej gazu pieprzowego. Następnie tak samo postąpił wobec 22-latka, który uderzył go w twarz.

Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta i dynamiczna. Grupa młodych klientów wybiegła na zewnątrz, gdzie ekspedient ponownie miał „potraktować” ich gazem.

Ci w odwecie mieli użyć wobec niego siły fizycznej i gazu pieprzowego.

Sprzedawca nie pozostał im dłużny, podbiegł do lady i wyciągnął schowany w szafce pistolet pneumatyczny, po czym wybiegł ze sklepu i oddał z niego kilka strzałów w powietrze.

Funkcjonariusze zatrzymali 27-latka oraz zabrali go na Komisariat Policji I, gdzie przeprowadzili z nim dalsze czynności. Policjanci zabezpieczyli monitoring.

Młody mężczyzna odpowie karnie za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia innych osób oraz za przywłaszczenie dokumentu tożsamości, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE