Okradziono 71-letnią kobietę. Sprawcy odpowiedzą karnie!

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali 64-latka i jego 47-letnią towarzyszkę, którzy dopuścili się kradzieży rozbójniczej.

foto: Małopolska Policja

Kobieta zabrała z portfela kartę bankomatową należącą do 71-latki, natomiast mężczyzna zapłacił przy jej użyciu za zakupy. Amatorzy cudzej własności zostali złapani przez funkcjonariuszy niedługo po tym jak dokonali kradzieży. Za swoje postępowanie odpowiedzą karnie.

Jak poinformowała małopolska policja, 19 lipca br. około godz. 13.30 na ławce w rejonie jednego z nowohuckich osiedli odpoczywała 71-letnia kobieta. Starsza pani położyła obok siebie torebkę, która „wpadła w oko” 47-latce i jej 64-letniemu kompanowi. Para rzezimieszków podeszła do siedzącej na ławce kobiety i próbowała nawiązać z nią rozmowę. Następnie 47-latka, wyraźnie zainteresowana torebką, sięgnęła po nią i zaczęła przeglądać jej zawartość . 71-latka poruszona zachowaniem kobiety chciała odebrała jej swoją własność, rozpoczęły się przepychanki, w których silniejsza okazała się być 47-latka. Kobieta wykorzystując swoją przewagę wyrwała starszej pani torebkę, a następnie sięgnęła po portfel, z którego wyciągnęła kartę bankomatową i przekazała ją 64-letniemu kompanowi. Potem para pospiesznie się oddaliła z miejsca chcąc czym prędzej zrobić zakupy na cudzy rachunek. Mężczyzna wykorzystał skradzioną kartę kredytową płacąc nią za alkohol w pobliskim sklepie. Kolejnych zakupów złodzieje już nie zrobili, bowiem karta została zablokowana, a oni zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji VIII w Krakowie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE