Co się stanie z Laskiem Czyżyńskim? Czy drzewa zostaną wycięta, a teren zabudowany?

W internecie pojawiła się petycja w obronie Lasku Czyżyńskiego.

Fot. pixabay.com

W ten sposób mieszkańcy chcą uchronić go przed wycinką i przeznaczeniem pod zabudowę usługową.

Poniżej zamieszczamy fragmenty petycji, skierowanej do Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i krakowskich radnych:

„Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Państwo Radni,
Lasek Czyżyński (Zajęczy Las) w rejonie ulic Cichociemnych AK i Zajęczej oraz pobliskie łąki – to jedne z ostatnich enklaw dzikiej zieleni w tej gęsto zabudowanej części Krakowa. (…) Są to tereny o wyjątkowych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i rekreacyjnych, które w naszej opinii oraz w opinii ekspertów (przyrodników, urbanistów) powinny pozostać niezabudowane i stanowić obszary zieleni. (…)
Wobec powyższego kategorycznie nie zgadzamy się z proponowanym w projekcie planu miejscowego „Nowohucka – Rejon Koncentracji Usług” przeznaczeniem tych terenów pod zabudowę usługową. Uważamy, że błędna jest już sama nazwa planu miejscowego sugerująca „koncentrację usług” w tym rejonie. Założenie to nie było konsultowane z Mieszkańcami, Radą Dzielnicy ani z radnymi Miasta Krakowa i stoi w sprzeczności z obowiązującymi wytycznymi dla tych terenów, które jednoznacznie wskazują na potrzebę ochrony terenów zielonych w tej okolicy. (…)”

Petycję można podpisywać w internecie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE