Bandyci grozili dłużnikowi i porwali go. Pobili też kobiety, które stanęły w obronie ofiary

Trzej bandyci porwali 25-latka, którego następnie bili, podduszali i grozili śmiercią. Wszystko po to, aby odzyskać dług. Policjanci zatrzymali wszystkich trzech sprawców, którzy usłyszeli już zarzuty.

Fot: nowy-targ.policja.gov.pl

Sceny niczym z filmu rozegrały się w ubiegły wtorek wieczorem w miejscowości Ostrowsko w powiecie nowotarskim.

Do 25-latka, który przebywał na boisku sportowym ze swoimi znajomymi podjechał nagle samochód z trzech mężczyznami, którzy zażądali od niego zwrócenia pożyczonych wcześniej pieniędzy.

Dwóch z nich zaczęło grozić, bić i kopać 25-latka. W obronie chłopaka stanęły jego koleżanki, które również zostały pobite. Agresorzy wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu i odjechali w rejon miejscowości Waksmund strasząc, że zostanie tam zakopany, po czym pojechali do miejsca zamieszkania jednego z nich w gminie Nowy Targ, gdzie w przydomowej kotłowni bili, podduszali i grozili śmiercią poszkodowanemu przykładając mu do głowy przedmiot przypominający broń.

W trakcie zderzenia interweniowały postronne osoby powodując uwolnienie ofiary.

W wyniku ataku 25-latek ma złamany nos i uraz głowy. Jedna z koleżanek, która stanęła w jego w obronie ma złamaną rękę. Cała trójka sprawców została zatrzymana przez policjantów.

Wszyscy są mieszkańcami gminy Nowy Targ. Byli już w przeszłości karani i przebywali w zakładzie karnym, a pobicia i pozbawienia wolności dopuścili się w tzw. recydywie.

Najmłodszy z podejrzanych, 21-latek usłyszał zarzut pobicia (art. 158§1 k.k.), stosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu długu ( art. 191§2 k.k.) i pozbawienia wolności ( art. 189§ 1 k.k.) za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
24-latek usłyszał zarzut pozbawienia wolności ( art. 189§ 1 k.k.) za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Najstarszy z podejrzanych, 54-latek odpowie za groźby (art. 190§1 k.k.) i uszkodzenie ciała dziewczyny (art. 157§1 k.k.), a także za pobicie (art. 158§1 k.k.), stosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu długu ( art. 191§2 k.k.) i pozbawienia wolności ( art. 189§ 1 k.k.), za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na to, że wszyscy działali w recydywie sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy zwiększonej o połowę.
Wobec 21-latka i 54-latka w piątek sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: nowy-targ.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE