Dzielnicowy jak Spider-man – wspinał się po balkonach by pomóc kobiecie

Dzielnicowi z Dobczyc wspinali się po balkonach, żeby pomóc rannej starszej kobiecie.

Fot. pixabay.com

W niedzielną noc do dyżurnego dobczyckiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie, że z jednego z mieszkań słychać wołanie o pomoc.

Drzwi do mieszkania były zamknięte, co uniemożliwiało sąsiadom sprawdzenie co dzieje się z mieszkającą tam starszą kobietą. Na miejsce skierowani zostali dzielnicowi.

Młodszy aspirant Jakub Cuper i młodszy aspirant Tomasz Kurek będąc już na miejscu szybko ustalili, że życie seniorki może być zagrożone, bowiem kobieta przez zamknięte drzwi mówiła, że nie może się ruszyć i uskarżała się na silny ból.

Policjanci zauważyli, że jedno z okien jej mieszkania, znajdującego się na drugim piętrze jest uchylone i błyskawicznie podjęli decyzję o wejściu na balkon od sąsiadów mieszkających pod poszkodowaną. Młodszy aspirant Tomasz Kurek najpierw wspiął się na barki swojego kolegi z patrolu, a następnie przedostał się na wyższe piętro bloku. Wieloletnia współpraca i wzajemne zaufanie policjantów zaowocowało.

Po chwili dzielnicowy był już w mieszkaniu wzywającej pomocy kobiety i otworzył drzwi wejściowe. Dzięki temu załoga karetki pogotowia mogła dostać się do środka i udzielić pomocy poszkodowanej.

Według relacji 87- letniej mieszkanki Dobczyc poślizgnęła się idąc do łazienki i upadła. Kobieta trafiła do szpitala. W wyniku upadku doznała złamania ręki, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: Facebook Policja Myślenice

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE