Znów będą burze! Pogoda na środę

Na południu Polski w ciągu całego dnia występować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Znamy pogodę na dziś. Znów burzowo! 

Fot. PIxabay

Jak poinformowali godzinę temu synoptycy z IMGW, północne regiony Polski znajdą się dziś w zasięgu oddziaływania wyżu znad Skandynawii, pozostała część kraju pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z niżem nad wschodnimi krańcami Europy. Nad centralną Polską, z północy na południe, przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napływać będzie chłodniejsza masa powietrza. Masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego, pozostanie jeszcze jedynie nad południowymi regionami Polski. Na zachodzie kraju pogodę kształtował będzie pofalowany, chłodny front atmosferyczny, który powoli przemieszczać się będzie na wschód.

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie umiarkowane i duże. W województwach zachodnich i południowych wystąpią przelotne opady deszczu i burze lokalnie z gradem do 3-4 cm średnicy. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm (choć lokalnie nie można wykluczyć opadów do 50-60 mm). Temperatura maksymalna od 20°C, 21°C na północy do 28°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południu zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Na północy i północnym wschodzie przeważać będą korzystne warunki biometeorologiczne, w centrum będą ulegały stopniowej poprawie do korzystnych. Na południowym zachodzie i południu Polski w ciągu całego dnia występować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE