Dramatyczna akcja ratunkowa samobójcy. Znamy nowe szczegóły

Po raz kolejny wspólne działania policjantów i strażaków pozwoliły zapobiec tragedii.

Fot. pixabay.com

30 lipca br. z 10 piętra jednego z bloków na terenie Bronowic chciał wyskoczyć 28-latek. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do nieszczęścia, a młody mężczyzna został szybko i sprawnie wciągnięty przez służby do mieszkania znajdującego się piętro niżej.

W ubiegły wtorek, około godz. 14:00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odebrał niepokojące zgłoszenie, że na parapecie okna jednego z bloków w Bronowicach siedzi mężczyzna i wszystko wskazuje na to, że zamierza z niego skoczyć.

Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, zobaczyli osobę, która zwisała z okna, trzymając się zewnętrznego parapetu. Policjanci świadomi, że sytuacja jest poważna i liczy się każda sekunda, wbiegli do budynku i udali się na 10 piętro.

Na miejscu była również obecna załoga straży pożarnej, która w obawie przed tym, że mężczyzna może zdecydować się na skok, rozłożyła amortyzujący upadek sprzęt ratowniczy (tzw. skokochron). W pewnym momencie 28-latek zaczął stopniowo osuwać się, wówczas obecni na 10-tym piętrze strażacy złapali go za ręce, a przybyli do mieszkania piętro niżej policjanci podtrzymując nogi mężczyzny wciągnęli go przez okno.

Sytuacja została opanowana, a 28-latek trafił do szpitala. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn desperackiego kroku mężczyzny.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE