Historia wolnych krów z Deszczna jeszcze się nie skończyła, ale potrzebują pomocy

Historią krów z Deszczna żyła cała Polska. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami postanowiło wesprzeć Biuro Ochrony Zwierząt kwotą 3000 zł i zachęca do wsparcia tej organizacji.

Fot. pixabay.com

Biuro Ochrony Zwierząt z Zielonej Góry, które zajmuje się niesieniem pomocy i ochroną zwierząt w Polsce, weszło w posiadanie stada wolnych krów z gminy Deszczno​ w czerwcu. ​

Tymczasowe utrzymanie krów w obecnym miejscu, czyli w rezerwacie Santockie Zakole (do 30 czerwca utrzymanie stada było pokrywane ze środków gminy Deszczno), teraz spoczywa na Biurze Ochrony Zwierząt. Koszt za dobę wypasu i pobytu stada wynosi 2160 zł.

Znaleziono już dla tych krów gospodarstwo ekologiczne Czarnocin, które położone jest w okolicy Szczecina które chce je przejąć i gdzie będą mogły żyć już do końca swoich dni, jednak cały czas piętrzą się problemy, które uniemożliwiają przewóz tych zwierząt

KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia ​tej zbiórki, bo koszty utrzymania krów są naprawdę ogromne.

Źródło: KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE