Kraków zamieni się w światową stolicę tańca

Fair Play Dance Camp 2019 to 9. edycja jednego z największych tanecznych wydarzeń na świecie. Głównym założeniem FPDC jest edukacja.

foto: pixabay.com

Od 4 do 14 sierpnia Kraków zamieni się w światową stolicę tańca. To wszystko za sprawą największego edukacyjnego festiwalu tanecznego w Europie – Fair Play Dance Camp, który jest organizowany na terenie krakowskiej AWF od 2011 roku.

Tancerze każdego dnia mogą liczyć na ok. 10 godzin treningu na dwóch salach. Wśród nauczycieli znalazły się gwiazdy światowego tańca współpracujące m.in. z Beyoncé czy Justinem Bieberem. Wieczory są zarezerwowane na imprezy lub pokazy i zawody. Jednym z wydarzeń towarzyszących Fair Play Dance Camp jest Dance Battle to the Beatbox, które odbywa się na Rynku Podgórskim. Od pierwszej edycji w 2011 roku miejscem, które gości tłumy uczestników FPDC jest krakowska Akademia Wychowania Fizycznego. Kraków od 9 lat, raz do roku, skupia na sobie oczy tanecznego świata.

Jednym z ważniejszych wydarzeń festiwalu jest gala Fair Play Dance Camp Showcase, którą organizatorzy – Fair Play Crew – współtworzą z województwem podlaskim. Tancerze pochodzą właśnie z podlaskiego i od lat budują markę Fair Play w Białymstoku nazywanym polską stolicą tańca.

Jak głosi hasło tegorocznej edycji, Fair Play Dance Camp to nie miejsce, to uczucie. Organizatorzy podkreślają wyjątkowy charakter wydarzenia, które nie tylko spełnia rolę warsztatów tanecznych, ale też stwarza możliwość wymiany kulturowej między uczestnikami z ponad 50 państw — niemal całej Europy, a także Indii, Stanów Zjednoczonych czy Brazylii.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE