W Krakowie trwa święto siatkówki

Do 3 sierpnia trwają gorące rozgrywki XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, którego Kraków jest już po raz piąty miastem-gospodarzem. Sportowe spotkania odbywają się w TAURON Arenie Kraków.

Fot. pixabay.com

W czwartek, 1 sierpnia na pierwszym meczu XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polska – Serbia trybuny TAURON Areny Kraków wypełniły się po brzegi. 15 tysięcy kibiców obejrzało starcie złotych medalistów z czwartym zespołem ubiegłorocznych mistrzostw świata.

XVII Memoriał H. J. Wagnera stanowi ostatni sprawdzian dla ekipy Vitala Heynena przed olimpijskimi kwalifikacjami w Gdańsku.

Na uroczystości otwarcia turnieju licznie pojawili się podopieczni Huberta Jerzego Wagnera – złoci medaliści mistrzostw świata (1974) i Igrzysk Olimpijskich (1976) oraz inni zawodnicy słynnego trenera.

Organizatorzy pamiętali także o uczczeniu 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, o oddaniu hołdu jego uczestnikom i bohaterom.

Sporo emocji i ciekawych zagrań dostarczył mecz Polaków z Serbami zakończony zwycięstwem biało-czerwonych 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22). W drugiej czwartkowej potyczce Brazylijczycy szybko uporali się z Finami 3:0 (25:15, 25:12, 25:16) i dzięki temu objęli prowadzenie w tabeli.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE