Złodziej paliwa zatrzymany. Okradał stacje benzynowe w Krakowie

Policjanci zatrzymali 29-letniego złodzieja, który pod koniec 2017 i na początku 2018 roku kradł paliwo na stacjach benzynowych.

Fot. pixabay.com

25 lipca br., policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który na terenie Krakowa trzykrotnie dokonał kradzieży paliwa ze stacji benzynowych.

Za każdym razem sposób działania był podobny – mężczyzna tankował samochód, a następnie oddalał się w pośpiechu nie uiszczając opłaty za zakup benzyny.

Jak się okazało na stację benzynową podjeżdżał samochodem osobowym, który kupił od innej osoby, ale nie zarejestrował go na swoje nazwisko. Wymeldował się też ze swojego miejsca zamieszkania, ukrywając się tym samym przed organami ścigania.

W okresie od listopada 2017 do lutego 2018 roku mężczyzna dokonał kradzieży blisko 140 litrów paliwa na łączną kwotę ponad 650 zł.

Policyjne ustalenia pozwoliły na zlokalizowanie miejsca, w którym 29-latek przebywa i to właśnie w mieszkaniu został zatrzymany przez kryminalnych.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży (tj. art. 278 § 1 kk), do czego się przyznał. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną, a szkodę chciał naprawić, ale zapomniał o swoim „postanowieniu”.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE