Dwa wypadki w krótkim odstępie czasu. Ranni zostali piesi

Czwartkowy wieczór to niestety dwa wypadki drogowe z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pierwszy wypadek miał miejsce w Lisiej Górze, drugi kilkadziesiąt minut później w Tarnowie.

Tuż po godzinie 20., drogą prowadzącą w kierunku Łukowej, na rolkach jedzie 16-letnia dziewczyna. Za nią w tym samym kierunku jedzie osobowy passat. W pewnym momencie dochodzi do potrącenia pieszej.

Dziewczyna uderzona w nogi upada najpierw na maskę samochodu, uderza w przednią szybę pojazdu, a następnie zostaje odrzucona na pobocze. Na miejsce zostaje skierowane pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni stwierdzają obrażenia ciała i podejmują decyzję o przetransportowaniu rannej do tarnowskiego szpitala. Lekarze potwierdzają złamanie nogi oraz liczne otarcia i potłuczenia całego ciała.

Policjanci pracujący przy wypadku sprawdzają trzeźwość kierowcy, który okazuje się, że jest po wpływem alkoholu. W wydychany powietrzu jego zawartość wynosi niemalże jeden promil. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a wyjaśnieniem sprawy zajmą się policjanci z zakresu badania wypadków drogowych.

Kilkadziesiąt minut później w Tarnowie dochodzi do podobnego zdarzenia. Po godzinie 22. na przejściu dla pieszych ulicy Narutowicza w rejonie

Tarnowskich Wodociągów, kierujący motocyklem potrącił pieszą. Kobieta to 60-letnia mieszkanka Tarnowa, która przechodziła w kierunku tarnowskiego burku. Motocyklista, to 21-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Kierowca trzeźwy, nie posiadający uprawnień do prowadzenia takich jednośladów, natomiast piesza w wydychanym powietrzu miała ponad dwa promile.

Nad wyjaśnieniem tego zdarzenia również pracują specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych tarnowskiej komendy.

 

Źródło: tarnow.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE