Potencjalny zabójca powstrzymany przez zatrzymanie obywatelskie

Dzięki wzorowej postawie kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. 24–latek z Białki Tatrzańskiej odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, w niedzielę, 4 sierpnia br., około godziny 3:20 nad ranem, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego.

W rejon Gronia (droga K-49) natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zakopiańskiej komendy.

Kierowca Forda miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność innych kierowców. Po chwili Ford Escort zatrzymał się na poboczu, a z pojazdu wytoczył się kompletnie pijany 24-letni mieszkaniec Białki Tatrzańskiej.

Kierowcy natychmiast powiadomili policję i zabrali kluczyki od pojazdu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2,1 promila alkoholu w organizmie 24-latka. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowców, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

To kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy na terenie powiatu tatrzańskiego. Przypomnijmy, 25 lipca 2019 roku w centrum Zakopanego dzięki wzorowej postawie innego kierowcy policjanci zatrzymali mieszkańca Zakopanego, który prowadził audi bez prawa jazdy, które wcześniej zostało mu zabrane za jazdę pod wpływem narkotyków.

Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców.

 

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE