Policja poszukuje dwóch kobiet, które podstępnie okradły seniorkę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie dwóch kobiet które okradły mieszkankę Oświęcimia.

Fot. pixabay.com

Do zdarzenia doszło w dniu 2 sierpnia 2019 około godziny 15:00 na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu, gdzie do mieszkania 79–latki zapukała kobieta informując, że chciała pozostawić sąsiadce przesyłkę w której był zamówiony koc.

Kiedy została wpuszczona przez starszą panią do mieszkania kobieta poprosiła o szklankę wody. Po chwili do mieszkania weszła druga kobieta. Po tej niespodziewanej wizycie pokrzywdzona zauważyła, że z jednej szafek zniknęły pieniądze.

Policjanci wykonują wiele czynności, aby trafić na ślad sprawców dodatkowo podejmują działania prewencyjne i profilaktyczne spotykając się z seniorami, aby przestrzec ich przed różnymi metodami, którymi posługują się sprawcy kradzieży mieszkaniowych, bądź oszuści działający metodami: „na wnuczka”, czy „na policjanta” .

Policja apeluje, zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania oraz nie przekazywanie żadnych pieniędzy. Natomiast mieszkańców prosi o reagowanie w przypadku, gdy zauważą osoby chodzące od mieszkania do mieszkania i proponujące sprzedaż artykułów. W przypadku wątpliwości, prosimy o kontakt z Policją pod numer alarmowy 112.

 

Źródło: oswiecim.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE