Policja i strażacy-ochotnicy zabezpieczają Tour de Pologne

We wtorek, 6. sierpnia 2019, przez teren powiatu oświęcimskiego przejechali kolarze w ramach IV etapu wyścigu kolarskiego 76. Tour de Pologne UCI World Tour 2019.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Etap ten kolarze przejechali w ciszy i zadumie, oddając hołd 22–letniemu belgijskiemu kolarzowi Bjorgowi Lambrechtowi, który w poniedziałek na trasie III etapu wyścigu zginął w skutek nieszczęśliwego wypadku.

W hołdzie zmarłemu kolarzowi IV etap wyścigu został zneutralizowany, czyli nie będzie się liczył w kwalifikacji generalnej.

Kolarze przejazd rozpoczęli w Jaworznie woj. śląskie, następnie przejechali przez most Galicyjski wjeżdżając do powiatu oświęcimskiego, a za razem na teren województwa małopolskiego. Następnie trasa przejazdu poprowadziła przez miejscowości Gorzów, Bobrek, Broszkowice, Babice, Oświęcim, Rajsko, Wilczkowice, Skidziń i Zasole. Wjeżdżając do Zasola Bielańskiego kolarze znaleźli się już na terenie województwa śląskiego, kierując się do Hecznarowic. Następnie w Kętach kolarze ponownie wjechali na teren powiatu oświęcimskiego, który ostatecznie opuścili wjeżdżając od Kobiernic w województwie śląskim, a następnie kierując się do mety wyznaczonej w na terenie Małopolski w miejscowości Kocierz pow. wadowicki.

Najważniejszym zadaniem Policji oraz wspomagających ją w zabezpieczeniu strażaków ochotników z powiatu oświęcimskiego, było odpowiednie kierowanie ruchem tak, aby zapewnić bezpieczeństwo kolarzom, zgromadzonym przy trasie kibicom oraz kierowcom, którzy musieli chwilowo przerwać podróż, aby umożliwić przejazd kolarzom. Policyjne załogi zaangażowane były również w pilotaż peletonu.

Dzięki właściwej organizacji zabezpieczenia przez policjantów i strażaków przejazd kolarzy przez powiat oświęcimski przebiegł bez zakłóceń.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE