Wygraj konkurs i odwiedź szkocką stolicę!

Na twórców najciekawszej anglojęzycznej nazwy smakołyku wraz z osobą towarzyszącą czeka weekendowy pobyt w szkockiej stolicy!

foto: pixabay.com

W 2017 r. Kraków otrzymał od swojego szkockiego partnera – Edynburga – wyjątkowy prezent: oryginalny projekt krakowskiego tartanu wpisany do oficjalnego rejestru szkockich krat. W przygotowanie propozycji projektów i wybór najlepszego zaangażowani byli edynburscy designerzy i mieszkańcy miasta. Wyselekcjonowana krata została uroczyście przekazana Prezydentowi Krakowa przez Lorda Provosta Edynburga i stała się jednym z symboli naszego miasta.

Nadszedł czas, aby Kraków – Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej 2019- odwdzięczył się Szkotom i przekazał równie unikatowy, kulinarny podarunek. Będzie nim łączący krakowskie i edynburskie tradycje gastronomiczne wypiek. Jego recepturę przygotował mistrz kulinarny Adam Chrząstowski. Do typowego krakowskiego obwarzanka dodane zostały charakterystyczne dla szkockiej kuchni płatki owsiane, jałowiec i żurawina.

Efekt końcowy zachwyca oryginalnym smakiem i zachęca wyglądem. Jednak jak nazwiemy ten smakołyk, aby nazwa wpadła w ucho naszym edynburskim przyjaciołom i przyjęła się na tamtejszym rynku? Nie jest to przecież tradycyjny obwarzanek, którego polsko brzmiąca nazwa nie ma zresztą wielkich szans w starciu ze szkockim językiem nieprzyzwyczajonym do polskich dźwięków…

Twórcy najciekawszej anglojęzycznej nazwy wraz z osobą towarzyszącą zapewnimy weekendowy pobyt w szkockiej stolicy. Wykorzystajcie zasoby wzmocnionej urlopem letniej kreatywności i do dzieła! Na zgłoszenia krakowscy urzędnicy czekają do 27 sierpnia pod adresem: [email protected]

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE