Żłobek przy Sienkiewicza – prace idą pełną parą!

Trwa termomodernizacja żłobka samorządowego nr 14 przy ul. Sienkiewicza 24. 

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Po miesiącu widać pierwsze efekty prac modernizacyjnych żłobka przy ul. Sienkiewicza. Budynek ma już ocieplone prawie wszystkie ściany, wymieniane są instalacje wewnętrzne. Prace związane z termomodernizacją żłobka rozpoczęły się na początku lipca. Zadaniem wykonawcy – Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Sp. z o.o. z Krakowa – jest m.in. przeprowadzenie izolacji termicznej i przeciwwodnej ścian zewnętrznych i fundamentów, obróbki blacharskie parapetów i rynien spustowych, wymiana i konserwacja okien, docieplenie poddasza, remont dachu. W wykazie robót jest też wymiana instalacji wewnętrznych, w tym zastąpienie ogrzewania gazowego miejskim ciepłem systemowym. W ramach prac przeprowadzona będzie konserwacja detali architektonicznych, remont balustrad, drogi dojazdowej, a także przebudowa budynku gospodarczego oraz budowa wiaty śmietnikowej. Inwestycja prowadzona jest w oparciu o wytyczne konserwatorskie.

Obecnie prawie wszystkie ściany budynku są już ocieplone. Niebawem elewacja zostanie zagruntowana, a następnie ułożony będzie tynk. Sukcesywnie odnawiane są balustrady. Wykonawca rozpoczął też wymianę instalacji wewnątrz budynku, prowadzi również prace związane z remontem dachu i poddasza.

Zgodnie z planem, kompleksowa modernizacja żłobka ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku. Koszt prac, które zostaną wykonane do końca tego roku to prawie 1,78 mln zł.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE