Nowa Huta coraz piękniejsza i nowocześniejsza. Nowe inwestycje wkrótce gotowe

Nowoczesna infrastruktura rekreacyjna wokół Zalewu Nowohuckiego oraz pobliska tężnia solankowa – to dwie najbardziej wyczekiwane inwestycje w tej części miasta.

Fot. Anna Duda / krakow.pl

Realizacja obu zadań weszła w zasadniczą fazę, a prace mają się zakończyć jeszcze przed nowym rokiem. Sztuczny akwen przy ulicach Bulwarowej i Wańkowicza to bardzo popularne wśród mieszkańców miejsce wypoczynku i rodzinnych spacerów.

W ramach rewitalizacji nad Zalewem Nowohuckim powstaną plaża i drewniany pomost (molo). Zmodernizowany zostanie też plac zabaw i nasadzona zieleń. Konieczne jest także wykonanie robót rozbiórkowych i demontażowych, montaż elementów małej architektury, rekultywacja terenu i jego uporządkowanie, wykonanie nawierzchni alejki parkowej z zatoczkami pod ławki, jak również wykonanie nawierzchni tłuczniowej dla istniejącej siłowni na wolnym powietrzu. Koszt całej inwestycji to ponad 6,3 mln zł.

Wiosną przyszłego roku nad Zalewem Nowohuckim zostanie uruchomiona tężnia solankowa. Jej budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Na inwestycję została już podpisana umowa, a 31 lipca nastąpiło przekazanie terenu. Rozpoczęły się prace rozbiórkowe starego zbiornika betonowego – bo choć jest to jedyny element, który ostał się po pożarze, jego rozbiórka okazała się tańsza niż naprawa. Umowny termin na wykonanie wszystkich prac to grudzień 2019 r. Koszt inwestycji wynosi ponad 1,4 mln zł.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE