Pijana matka naraziła życie małych chłopców. O mały włos nie zginęli pod kołami

W środę, 7. sierpnia około godz. 15:50 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie interweniowali w sprawie dwóch małoletnich w wieku 4 i 6 lat, którzy bez opieki spacerowali wzdłuż ruchliwej obwodnicy w lesie.

Fot. pixabay.com

Informacja o samotnie podróżujących dzieciach wpłynęła do chrzanowskich policjantów od mężczyzny, który jadąc samochodem w Chrzanowie na ul. Żołnierzy Wyklętych zauważył małych chłopców idących w kierunku Libiąża. Mężczyzna w obawie o zdrowie i życie dzieci – zatrzymał się i powiadomił Policję. Zaraz po zgłoszeniu, na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zabrali chłopców do jednostki chrzanowskiej policji.

Policjanci bardzo szybko ustalili kim są rodzice małoletnich chłopców – rodzina ta znana jest ze wcześniejszych interwencji. Po ustaleniu aktualnego miejsca przebywania matki i chłopców mundurowi pojechali pod wskazany adres.

Okazało się, że 25-letnia matka wraz z swoim szwagrem zaczęli już szukać dzieci. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić jak doszło do ich zniknięcia i o której godzinie pozostawiła synów bez opieki.

Funkcjonariusze zbadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazało się, że jest nietrzeźwa (0,15 promila).

Podczas interwencji okazało się, że w domu znajduje się trzeci syn kobiety, 7 letni chłopiec, a także ukrywający się na strychu partner 25-latki. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu – 3,5 promila alkoholu.

O całej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny, który podjął decyzję o umieszczeniu całej trójki małoletnich chłopców w placówce interwencyjnej.

Matce dzieci może grozić do 5 lat pozbawiania wolności.

 

Źródło: małopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE