W zdrowym ciele – zdrowy duch, więc pedałuj i poznawaj Kraków

Inauguracja kolejnej odsłony edukacyjnych wycieczek rowerowych już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia.

Mogą w nich wziąć udział wszyscy, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie. Wycieczki organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Dla każdego uczestnika drobny upominek!

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz je spotkać i jak należy z nich korzystać, te wycieczki są stworzone z myślą o Tobie!

Ponadto, jeśli chcesz usystematyzować wiedzę m. in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo-rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem…i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na rowerową wycieczkę z własnym rowerem (bądź rowerem z wypożyczalni)!

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty oczywiście obowiązkowe. Kolejne rowerowe wycieczki edukacyjne planowane są już w następnym tygodniu!

Pierwsze niedzielne wycieczki odbędą się o godz. 11.00 i 14.30 (dwie tury, zgłoszenia do 9 sierpnia, do godz. 15:00, miejsce zbiórki: Plac Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu, każda wycieczka będzie trwać ok. 2 godzin).
Wycieczka o godz. 11 odbędzie się na terenie Starego Miasta, Dębnik i Starego Podgórza, a wycieczka o godz. 14:30 na terenie Starego Miasta, Błoń, Krowodrzy (Łobzowa).

Wycieczki poprowadzą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: [email protected] oraz [email protected] lub dzwoniąc na numery telefonów: 12 616 78 24, 12 616 87 70, 12 616 87 80.

W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE