Wielkogabarytowy transport zablokował miasto. Musiał jechać pod prąd

W środę, w godzinach wieczornych kierowcy realizujący przewóz ponadgabarytowych elementów, utknęli na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Słoneczną.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Dwa potężne samochody z ładunkiem wielkich zbiorników nie mogły przejechać pod sygnalizatorami świetlnymi, które były za nisko. Spowodowało to chwilowe utrudnienia w tej części miasta.

Przybyli na miejsce tarnowscy policjanci ruchu drogowego oraz dodatkowe samochody z obsługi takiego nietypowego transportu, zorganizowali objazd. Polegał on na wycofaniu obu ciężarówek do skrzyżowania z ulicą Długą, zamknięcia tego odcinka ulicy w kierunku do autostrady i puszczenie nietypowego transportu „pod prąd” ulicą Jana Pawła II do ul. Słonecznej, gdzie ponownie zespoły pojazdów mogły wrócić na właściwą jezdnię.

Z uwagi na naruszenie warunków dopuszczenia do ruchu takiego transportu przewoźnik został ukarany mandatem karnym. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilkadziesiąt minut, a samochody z transportem wielkogabarytowym po północy kontynuowały jazdę do swojego miejsca docelowego.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE