Dramatyczne chwile grozy. Samochód zepsuł się na torach kolejowych. W każdej chwili mógł nadjechać pociąg

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu ulic w gminie Skawina zauważyli unieruchomiony pojazd zatrzymany pomiędzy zaporami przejazdu kolejowego i stojącą obok bezradną kobietę.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Natychmiast przystąpili do działań i zepchnęli pojazd w bezpieczne miejsce, celem uniknięcia katastrofy w ruchu lądowym, gdyż w każdym momencie mógł nadjechać pociąg.

Kobieta poinformowała policjantów, że auto nagle uległo awarii i zgasł silnik w momencie kiedy wjechała na przejazd kolejowy i nie mogła ponownie go uruchomić.

Jeden z mundurowych, z uwagi na posiadane umiejętności mechaniczne zdiagnozował usterkę i ją usunął, dzięki czemu kierująca mogła bezpiecznie kontynuować dalszą jazdę.

Po zdarzeniu, na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie kobieta złożyła pisemne podziękowania za postawę policjantów i udzieloną pomoc:

„Dzięki takiej postawie tych funkcjonariuszy odzyskałam wiarę w Policję. Uchronili mnie przed niebezpieczeństwem oraz naprawili mój pojazd” – napisała w liście.

Mł. asp. Łukaszowi Pieszczek i st. post. Bartoszowi Kulik wykazali się dużym profesjonalizmem i wzorowym wykonaniem swoich obowiązków. Jesteśmy dumni z naszych policjantów.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE