Kilkadziesiąt lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Tyle samo może teraz spędzić w więzieniu

6 sierpnia br., na terenie lotniska w Balicach, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi m. in. za wymuszenia rozbójnicze. Mężczyzna trafił do więzienia.

Fot. pixabay.com

Mundurowi posiadali wiedzę o tym, że tego dnia poszukiwany będzie odlatywał z lotniska w Balicach do Helsinek, a następnie do USA. Tego dnia wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oczekiwali na terenie lotniska na poszukiwanego.

Gdy mężczyzna próbował przejść przez strefę biletowo-bagażową, został szybko rozpoznany i natychmiast ujęty przez strażników granicznych, którzy przekazali go policjantom. Mundurowi zatrzymali 40-latka i jeszcze tego samego dnia doprowadzili go do aresztu śledczego. Mężczyzna był poszukiwany do odsiadki za dokonane wymuszenia rozbójnicze, był też notowany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

40-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od kilkudziesięciu lat. Był poszukiwany przez łódzką policję i wydano za nim aż dwa listy gończe.

Zatrzymany oświadczył, że od około 20 lat mieszka na terenie Stanów Zjednoczonych i zaledwie kilka razy odwiedził ojczysty kraj. Tym razem zostanie tu na dłużej.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE