Przywiązał psa łańcuchem do słupka między pasami jezdni

Dzięki natychmiastowej reakcji i informacji od świadka, który powiadomił policję, mundurowi uratowali psa.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Zwierzę znajdowało się na drodze krajowej nr 94 niedaleko Przegini i przywiązane było łańcuchem do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu.

7. sierpnia, około godziny 16:30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 94 przed wjazdem do miejscowości Przeginia, do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu, jest przywiązany mały piesek. Choć świadek nie podawał więcej informacji, to wszystko wskazywało, że zwierzę mogło zostać porzucone.

Dyżurny olkuskiej Policji na miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol w składzie st. sierż. Bartosz Ziarnik i st. sierż. Wojciech Dym.

Obok pieska stale przejeżdżały samochody i w każdej chwili mógł zostać potrącony. Zwierzę znajdowało się na 2-metrowym łańcuchu, było przerażone i roztrzęsione. Policjanci sprawnie uwolnili zwierzę i zabrali do radiowozu, by następnie przewieźć go do komendy. Zanim jednak piesek trafił do schroniska, został nakarmiony i mógł chwilę odpocząć w policyjnym kojcu.

Policjanci będą wyjaśniać dokładnie jak doszło do tego zdarzenia i ustalać sprawcę, który mógł porzucić zwierzę.

Przy okazji warto przypomnieć, że porzucenie psa to jedna z form znęcania się nad zwierzęciem!. Zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 11 ustawy o ochronie zwierząt:

Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć „ …zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: (…) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu kierują wielkie słowa uznania i podziękowanie dla świadka tego zdarzenia, który jako jedyny kierujący nie pozostał obojętny wobec krzywdy zwierzęcia i powiadomił o tym fakcie służby.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE