Jak sobie radzi nowe „oczko w głowie” policji. Kierowcy powinni mieć się na baczności

Minęły właśnie trzy tygodnie od powołania małopolskiej grupy „SPEED”, w skład której zostali włączeni policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Od piątku, 19 lipca do służby zostali skierowani policjanci ruchu drogowego jednostek, na których wyposażeniu są oznakowane i nieoznakowane pojazdy służbowe bmw z zamontowanymi wideorejestratorami.

Do ich zadań należy przede wszystkim reagowanie na wszelkie przekroczenia prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym, ale nie tylko.

Tarnowska grupa „SPEED” w ciągu tych 21 dni skontrolowała ogółem 536 pojazdów, w tym 16 motocyklistów ujawniając 549 przekroczeń prędkości. W tej grupie 30 kierowców, w tym 2 motocyklistów, straciło prawo jazdy w skutek przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

W dalszym ciągu policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, a kierowcy muszą się liczyć z brakiem empatii policjanta.

Pozostaje życzyć wszystkim kierowcom „szerokości” i stosowanie się do ograniczeń prędkości obowiązujących na drogach – „Spiesz się powoli, a z pewnością zdążysz na czas.”

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE