Międzynarodowe zawody w jednej z najpopularniejszych drużynowych dyscyplin sportowych wkrótce w Krakowie

Jedna z najpopularniejszych, drużynowych dyscyplin sportowych globu przed trzema laty wróciła do programu igrzysk olimpijskich. Rugby obecne jest również na sportowej mapie Krakowa, a w ostatnich latach święci spore sukcesy.

Fot. pixabay.com

W dniach 14 i 15 września będzie można oglądać młode rugbistki i rugbistów Juvenii podczas rywalizacji w wyjątkowym, międzynarodowym turnieju Krakow Sevens o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Rugby w odmianie siedmioosobowej to bardzo dynamiczny i efektowny sport. Zawodnicy rozgrywają krótkie mecze (dwa razy po siedem minut), podczas których nie brakuje efektownych rajdów, szarż, magicznych podań i przyłożeń, które podrywają kibiców z miejsc. Turniejowa forma pozwala w ciągu dnia oglądać wiele drużyn, grających w różnym stylu i emocjonować się od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Tak właśnie będzie 14 i 15 września, kiedy do Krakowa przyjadą zespoły z Danii, Węgier, Austrii, Litwy, Łotwy i Ukrainy, aby w dwudniowych zmaganiach powalczyć o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Rywalizacja w Krakow Sevens będzie toczyć się na dwóch boiskach: Juvenii Kraków przy ulicy Na Błoniach 7 oraz na obiektach Narodowego Centrum Rugby 7 przy ulicy Karola Darwina 49. Turniej przeznaczony jest dla zespołów do lat 19 i rywalizują w nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Obok mistrzów i mistrzyń Polski z Juvenii będzie można zobaczyć również inne, czołowe polskie „siódemki”.

Wszystkie niezbędne informacje na temat zmagań można znaleźć na stronie internetowej. Już wkrótce pojawi się tam harmonogram spotkań oraz wszystkie szczegóły wydarzeń towarzyszących zmaganiom sportowym. Młodsi i starsi kibice z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę.

Wstęp na trybuny obu stadionów jest bezpłatny.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE