P&R Mały Płaszów – to warto wiedzieć

P&R „Mały Płaszów” zlokalizowany jest w Płaszowie na wysokości pętli tramwajowej i autobusowej (ul. Lipska). Parking znajduje się przy ul. Bagrowej.

Fot. mi.krakow.pl

Aby dojechać na parking należy z ulicy Lipskiej skręcić w ulicę Mierzei Wiślanej i następnie w ulice Bagrową. Parking działa w systemie zamkniętym.

 • czynny codziennie od godziny 4:30 do 2:30 dnia następnego,
 • mieści 165 pojazdów,
 • na parkingu jest 7 miejsc dla osób niepełnosprawnych,
 • na parkingu są 2 stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych,
 • do parkingu przynależą stojaki na rowery pod zadaszoną wiatą (znajdują się bezpośrednio przy pętli tramwajowej na ul. Lipskiej), z automatycznym systemem zapięć
 • bezpłatnie mogą korzystać osoby posiadające aktywne karty z zapisanym ważnym biletem:
  – KKM – Krakowska Karta Miejska (nośnik fizyczny),
  – KK – Karta Krakowska (nośnik fizyczny),
  – MKA – Małopolska Karta Aglomeracyjna (nośnik fizyczny + aplikacja mobilna iMKA),
  – ELS – Elektroniczna Legitymacja Studencka,
  – ELD – Elektroniczna Legitymacja Doktorancka.
 • pozostałe osoby, które wjeżdżają samochodem na parking otrzymują wydruk jednego biletu parkingowego w cenie 10 PLN. Pozostawiając swój pojazd, mogą na podstawie otrzymanego biletu korzystać z usług Komunikacji Miejskiej w Krakowie do godziny 2:30 dnia następnego. Na podstawie jednego biletu parkingowego może podróżować tylko jedna osoba.
 • opłaty można wnosić w kasie parkingowej przy pomocy bilonu, banknotów.

CENNIK

Cennik za korzystanie z P+R „Mały Płaszów”:

CZAS POSTOJU CENA
Bilet parkingowy 10 zł
Osoby mające wykupiony ważny bilet KMK zapisany na następujących nośnikach: KKM, MKA, KK, ELS, ELD: „Krakowska Karta Rodzinna 3+” oraz urządzeniu mobilnym z aplikacją iMKA bezpłatnie
Opłata dodatkowa za pozostawienie pojazdu poza dobą parkingową 100 zł

UWAGA

Wjazd na parking odbywa się poprzez pobranie biletu na bramce wjazdowej, gdzie system zapisuje nr rej pojazdu. Bilet jest bezpłatny przez pierwsze 10 minut, po których można wyjechać z parkingu przed upływem 10 minut. Przy wyjeździe z parkingu system weryfikuje wyjeżdżający pojazd porównując uprzednio zapisane dane na wjeździe. Jeżeli są zgodne bramka zostaje otwarta po włożeniu biletu do skanera. Na parkingu umieszczona jest kasa automatyczna, w której można dokonać opłaty za pomocą bilonu, banknotów. Kasa wydaje resztę.

REGULAMIN

Uchwała Nr LVII/762/12 Rady Miasta Krakowa Uchwała Nr LVII/762/12 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2012 r. w sprawie Regulaminu korzystania z parkingów funkcjonujących w systemie Parkuj i Jedź (P+R) w Krakowie.

 

Źródło: mi.krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE