Ukrainiec-samobójca na krakowskim dworcu

W ubiegły wtorek, 6 sierpnia, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, udaremnili próbę samobójczą.

Fot. pixabay.com

53-letni Ukrainiec chciał odebrać sobie życie na krakowskim dworcu autobusowym.

Do zdarzenia doszło niemal tydzień temu, we wtorkową noc. Przed północą, patrolujący centrum Krakowa, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie (sierż. szt. Tomasz Wojtaszek oraz st. sierż. Sebastian Sierant) otrzymali informację o 53-letnim obywatelu Ukrainy, który według zgłaszających, chciał popełnić samobójstwo na krakowskim dworcu autobusowym (MDA w Krakowie).

Policjanci udali się na ul. Bosacką, gdzie na miejscu znajdowała się załoga karetki pogotowia ratunkowego oraz Straży Pożarnej z rozłożonym, amortyzującym upadek sprzętem ratowniczym (tzw. skokochronem).

Próbujący ze sobą skończyć mężczyzna znajdował się za barierkami ochronnymi. Policjanci natychmiast podbiegli do niego i zaczęli z nim rozmawiać. Wykorzystując chwilę zawahania, przeciągnęli 53-latka w bezpieczne miejsce. Ten mimo wszystko wyrywał się, okazując swoje zdeterminowanie.

Niedoszłym samobójcą zaopiekował się zespół ratowników. Mężczyznę zabrano do szpitala.

To już druga tego typu interwencja w ciągu kilku dni, w której ludzkie życie ratują policjanci w kooperatywie ze strażakami.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE