UWAGA! Bardzo niebezpieczna sytuacja burzowa! Jesteś w tych rejonach ? Nie wychodź! [MAPA]

W ciągu najbliższej doby prognozujemy dość poważny incydent burzowy, który może obfitować w burze powodujące szkody i zagrożenie dla zdrowia i życia. Szczególnie niebezpieczna sytuacja będzie w pasie od woj. opolskiego i śląskiego po woj. lubelskie.” – podają Polscy Łowcy Burz

Fot. Pixabay

Burze będą charakteryzować się występowaniem silnych, a miejscami niszczących porywów wiatru, silnymi opadami deszczu powodującymi podtopienia i opadami gradu o średnicy do 3-4 cm. Nie wykluczamy także pojawienia się 1-2 trąb powietrznych.

Pierwsze burze powinny pojawić się już w godzinach popołudniowych. Z upływem czasu burz będzie przybywać, a największa aktywność zjawisk prognozowana jest na godziny nocne. W naszej prognozie konwekcyjnej został wydany 2. stopień zagrożenia, co oznacza, że lokalnie burze mogą przynosić ekstremalnie silne zjawiska.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji o spodziewanym silnym załamaniu pogody wszystkim tym, którym może ona być potrzebna‼️Mieszkańców regionów szczególnie zagrożonych prosimy o zachowanie ostrożności i sprawdzanie na bieżąco aktualnej sytuacji meteorologicznej. W szczególności przydadzą się wszystkie strony internetowe publikujące aktualne zobrazowania radarowe i dane z sieci detektorów wyładowań atmosferycznych.

Pamiętajcie, aby przestawić samochody spod drzew i usunąć lekkie przedmioty z balkonów i ogródków. Sytuacja w nocy może być naprawdę niebezpieczna.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE