Zrób to dla siebie i dla klimatu – biegaj!

Już w niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się druga edycja biegu „Zielona 5”. To impreza sportowa, która towarzyszy festiwalowi filmów ekologicznych Kraków International Green Film Festival.

Fot. Materiały Prasowe krakow.pl

Malownicza, pięciokilometrowa trasa poprowadzi bulwarami Wisły – obok Wawelu, muzeum Manggha, a także kładką o. Bernatka, łącząc urokliwe dzielnice miasta i zapewniając biegaczom niezapomniane doznania estetyczne.

Trasa biegu – start o godz. 16.00:
Start w miasteczku festiwalowym na bulwarze Czerwieńskim (na wysokości ul. Smoczej), bulwar Kurlandzki, kładka o. Bernatka, bulwar Podolski, most Retmański, bulwar Wołyński, most Dębnicki, bulwar Czerwieński, meta w miasteczku festiwalowym.

„Zielona 5” to nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale też promocja zrównoważonego rozwoju opartego o zielone wartości.

Każdy uczestnik otrzyma ekologiczny pakiet startowy zawierający m.in. jabłko, baton energetyczny, buffkę, ekotorbę i numer startowy ze specjalnym hologramem, który w dniu biegu będzie uprawniał do darmowych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie.

Dla każdego uczestnika przewidziany jest także ekomedal oraz woda w puszkach, które będą w trakcie biegu zbierane przez wolontariuszy i poddane następnie recyklingowi.

Zapisy do 15 sierpnia na stronie internetowej biegu. W dniu zawodów dla chętnych zostanie udostępniona dodatkowa pula miejsc.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE