Kradł cenne narzędzia ze sklepów. Wpadł dzięki kolizji

Krakowscy policjanci zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który pod koniec marca br. w dwóch marketach budowlanych dopuścił się zuchwałych kradzieży przyrządów mierniczych.

Fot. Facebook Małopolska Policja

W pierwszym ze sklepów złodziej ukradł elektronarzędzia na łączną kwotę ponad 1760 zł, w drugim natomiast, zabrał bez uiszczenia opłaty przyrządy miernicze, o wartości około 680 zł. Mężczyzna odpowie karnie za kradzież, grozi mu do 5 lat więzienia.

W centrum handlowym na krakowskich Bronowicach, cudzoziemiec zabrał bez uiszczenia zapłaty trzy sztuki elektronarzędzi na łączną kwotę ponad 1760 zł. Złodziej wszedł na wybrany dział produktów, następnie odwrócił się plecami do kamery monitoringu, wyjął z opakowań interesujące go elektronarzędzia i schował je do części garderoby. Puste opakowania odłożył na półkę, a sam szybko opuścił sklep.

Z Bronowic mężczyzna przemieścił się na teren Czyżyn, gdzie w jednym z marketów budowlanych ukradł kolejny towar na łączną kwotę około 680 zł.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszej kradzieży, złodziej zabrał dwie sztuki elektronarzędzi, po czym jeden przedmiot schował do kieszeni spodni, drugi do rękawa kurtki, a puste opakowania odłożył z powrotem na sklepową półkę. Po dokonanej kradzieży złodziej chciał pospiesznie opuścić obiekt handlowy, ale próbowała mu to uniemożliwić pracownica sklepu, która zorientowała się, że mężczyzna zabrał towar, za który nie zapłacił i pobiegła za nim.

29-latek okazał się silniejszy – wyrwał się kobiecie, wsiadł do samochodu i odjechał.

O kradzieżach zostali poinformowani policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie personaliów sprawcy. Policjanci zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili czynności operacyjne, które pozwoliły im wytypować kto może stać za przestępczym procederem.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany pod koniec lipca br., przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce… kolizji spowodowanej przez 29-latka. Policjanci przewieźli mężczyznę na komisariat, gdzie przeprowadzono z nim niezbędne czynności. Obywatel Ukrainy przyznał się do zarzucanych mu czynów.

29-latek odpowie karnie za kradzież, grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE