Robili przekręty na szkoleniach strzeleckich. Zostali trafieni

Prowadzone przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie śledztwo w sprawie fałszowania dokumentacji związanej z odbyciem szkoleń strzeleckich przez pracowników ochrony zakończone sukcesem.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Cztery osoby usłyszały łącznie przeszło 200 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w styczniu 2018 roku. Wówczas śledczy odkryli proceder polegający na fałszowaniu dokumentacji związanej z wyszkoleniem strzeleckim przez organizatorów szkoleń.

Śledztwo wykazało, że przestępstwa tego dopuściło się dwóch pracowników jednej z firm ochroniarskich z Warszawy, świadczącej wówczas usługi na terenie powiatu krakowskiego oraz dwaj instruktorzy strzelectwa z Krakowa, działający na zlecenie tej firmy, w ramach prowadzonych działalności gospodarczych.

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej fałszowali listy szkoleń rzekomo przeprowadzonych dla pracowników ochrony, podrabiając przy tym ich podpisy. Gotowe listy były przedstawiane do rozliczenia w ramach realizowanej umowy w zakresie ochrony osób i mienia. Cały proceder trwał od początku 2016 roku do początku 2018 roku.

Osoby, które dopuściły się tych przestępstw zostały zatrzymane – to dwaj 64-latkowie i jeden 60-latek z Krakowa oraz 37-letnia kobieta z województwa mazowieckiego.

Policjanci pracujący przy tej sprawie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanym łącznie przeszło 200 zarzutów fałszowania dokumentacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (art. 271 § 3 kk). Dodatkowo instruktorzy usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania amunicji (art. 263 § 2 kk). Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

Śledztwo zostało już zakończone, a Prokuratura Rejonowa Kraków Prądnik Biały przekazała akt oskarżenia w tej sprawie do sądu. Do czasu rozprawy prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze m.in. w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE