Nieodpowiedzialna, pijana matka mogła doprowadzić do tragedii

W nocy z 12 na 13 sierpnia br. chrzanowska Policja została powiadomiona przez pracownika Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie, że opiekę nad małoletnim dzieckiem sprawuje nietrzeźwa matka.

Fot. pixabay.com

Jak się okazało, 25–letnia matka około godz. 23:00 wraz z 2-letnią córką spacerowała po mieście pomimo, że na dworze panowały niekorzystne warunki atmosferyczne (burza i deszcz).

Kobieta próbowała schronić się w jednej z klatek schodowych. Wówczas została zauważona przez inną kobietę, która natychmiast zareagowała i skontaktowała się telefonicznie z POIKI-em informując o zaistniałej sytuacji.

Pracownik ośrodka po rozmowie z 25-latką zaproponował, aby wraz z córką przyszła do ośrodka, gdzie znajdzie schronienie.

Wózek, w którym znajdowało się małoletnie dziecko był kompletnie przemoczony, w dodatku matka była pijana, wydmuchała bowiem 1,6 promila.

O całej sytuacji został powiadomiony dyżurujący Sędzia Rodzinny, który umieścił dziewczynkę w pogotowiu rodzinnym, a matka dziecka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w celach opiekuńczych, aż wytrzeźwieje.

Przypomnijmy, art. 160 par. 2 kk. mówi, że kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a ciąży na nim obowiązek opieki nad tą osobą, może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE