Wyjątkowo obrzydliwe przestępstwo – zrobiła to własnej matce

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 21-latkę, która ukradła swojej matce biżuterię oraz laptopa. Kobieta usłyszała zarzuty. Do kradzieży doszło na początku lipca br.

Fot. Facebook Małopolska Policja

12 sierpnia br. 47-letnia mieszkanka gminy Świątniki Górne zgłosiła kradzież Policji. Kobieta poinformowała, że z domu zniknęła złota biżuteria w postaci obrączki, pierścionka oraz łańcuszka z zawieszką o łącznej wartości 1.500 zł.

Jako podejrzewaną o ten czyn podała swoją 21-letnią córkę, która według pokrzywdzonej miała również przywłaszczyć jej laptopa o wartości przeszło 1 tys. zł.

Policjanci ustalili, że dziewczyna zdążyła już sprzedać do lombardu skradzioną biżuterię oraz laptopa. W jej mieszkaniu znaleźli umowę sprzedaży lombardowej, której przedmiotem była złota obrączka.

Pozostałą biżuterię, jak przyznała podejrzana, również oddała pod zastaw do innego lombardu, podobnie jak przywłaszczonego laptopa. Dokonaną kradzież tłumaczyła problemami finansowymi.

Jeszcze tego samego dnia 21-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. 13 sierpnia br. usłyszała zarzuty kradzieży (art. 278 § 1 kk) i przywłaszczenia (art. 284 § 2 kk). Za popełnione przestępstwa grozi jej do 5 lat więzienia.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE