„Zabił” abp Jędraszewskiego, ale… przeprosił

Drag queen, podczas wyborów Mr. Gay Poland, symulował zabójstwo arcybiskupa Jędraszewskiego. Organizatorzy wydali w tej sprawie stanowisko.

Fot. pixabay.com

„Jako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu, pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z drag queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów. Chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem. Konkurs ma celu promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji”.

Drag queen Mariolkaa Rebell, podczas swojego występu wyszła na scenę z kukłą przedstawiającą arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i odegrała zabójstwo krakowskiego metropolity.

Abp Marek Jędraszewski jest krytykowany po jego słowach o „tęczowej zarazie”, które wypowiedział 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w bazylice Mariackiej w Krakowie. Krakowski metropolita powiedział wówczas, że „(…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa.”

Również Adam Bodnar odniósł się do wydarzenia podczas wyborów Mr. Gay Poland.

„Trudno mi znaleźć uzasadnienie dla tego typu działań promujących przemoc, szczególnie pod płaszczykiem wolności artystycznej” – napisał na Twitterze.

Bodnar zapowiedział też, że z urzędu zajmie się sprawą występu drag queen.

Źródło: PAP

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE