UWAGA, nadciągają burze

Najbliższe godziny w Krakowie upłyną pod znakiem burz – prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Ostrzeżenie w tej sprawie obowiązuje w godz. 12.00-22.00.

foto: pixabay.com

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 do 20 mm, a lokalnie do 30 mm. Burzom będą towarzyszyć porywy wiatru lokalnie do 70 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Według drugiego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

W poniedziałek w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Przewidywana temperatura w nocy to 12 st. C.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE