Ważne informacje policji na Letnie Grand Prix Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Tatrzańska Policja zadba o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas Letniego Grand Prix w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 16-18.08.2019 roku.

Fot. Facebook Policja Zakopane

Policjanci prewencji i służb kryminalnych będą reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując, aby nie doszło do zakłóceń porządku.

Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek, o godzinie 15:00 na Wielkiej Krokwi. Zostanie na niego wpuszczonych docelowo 5000 tysięcy osób.

Pierwszy dzień konkursowy 17.08.2019 roku (sobota) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 12:00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 15:00.

Docelowo organizatorzy spodziewają się 15.000 kibiców.

Drugi dzień zawodów tj. 18.08.2019 roku (niedziela) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 10:00, a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 13:00. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.

Szanowny gościu, turysto, kibicu! W trosce o bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników sportowej imprezy masowej przypominamy, że w jej trakcie nie wolno:

– wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych (np. race, fajerwerki, petardy)
– wnosić alkoholu
– rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych
– używać elementu odzieży (np. kominiarka) w celu uniemożliwienia rozpoznania
– przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności
– atakować – naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.

Prosimy również pamiętać, aby bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozić będzie odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE