Policja wie najlepiej jak skończyły się letnie skoki

W operacji policyjnej „Skoki Lato 2019” zaangażowanych było ponad 100 małopolskich policjantów. Nad bezpieczeństwem turystów i kibiców czuwali policjanci z drogówki, prewencji, jak i służby kryminalne.

Fot. pixabay.com

Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów i kibiców na zawody letniego Grand Prix w Skokach Narciarskich.

W Zakopanem ponad 100 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo w mieście i bezpośrednio w rejonie Wielkiej Krokwi. W zabezpieczeniu imprezy wspierali ich funkcjonariusze Straży Granicznej oraz służba ochrony.

Pierwszy dzień zawodów zakończył się bez poważniejszych zdarzeń. Na skoczni i bezpośrednio w jej rejonie bawiło się ok. 7.500 kibiców. Wieczorem na Gubałówce odbył się koncert z cyklu „Hej Fest” w którym udział wzięło ok. 3000 osób i on również był zabezpieczany przez policjantów. Na Równi Krupowej trwa Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

Sobotnia noc obfitowała w liczne interwencje. W powiecie tatrzańskim odnotowaliśmy, aż 60 różnego typu interwencji. Docierały do nas zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej, awanturach i bójkach, kolizjach, wypadkach, nieprawidłowym parkowaniu i wielu innych zdarzeniach.

Niestety niektórzy kibice i turyści byli pod znacznym wpływem alkoholu – policjanci w Zakopanem mieli sporo pracy. W zabezpieczeniu niedzielnego indywidualnego konkursu skoczków również nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Impreza odbyła się zgodnie z planem, a policjanci po jej zakończeniu czuwali nad bezpiecznym powrotem kibiców do domów i pensjonatów.

Policja ocenia, że w niedzielę na Wielkiej Krokwi bawiło się ok. 6.500 kibiców. Policjanci drogówki najwięcej interwencji przeprowadzili w związku z nieprawidłowym parkowaniem i blokowaniem przejazdu. Odnotowano również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych. Najwięcej interwencji odnotowano na drodze prowadzącej do Morskiego Oka.

Tylko w niedzielę policjanci drogówki wystawili pond 150 wezwań kierowcom, którzy parkowali w tym rejonie w sposób nieprawidłowy. Policjanci zabezpieczali również mecz IV ligi piłki nożnej w Białce Tatrzańskiej, który zakończył się bez interwencji.

Reasumując, kilka zatrzymanych osób to zaledwie znikomy promil wśród tysięcy wspaniałych kibiców, gości i turystów przebywających w naszym powiecie. Oby ostatnie dwa tygodnie wakacji były spokojne i bezpieczne. Już za kilka miesięcy kolejny, tym razem zimowy Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Policjanci jak zwykle licznie będą dbali o kibiców największej i najbardziej znanej imprezy sportowej w Małopolsce.

Funkcjonariusze dziękuję wszystkim prawdziwym kibicom za współpracę z policją i służbą ochrony.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE