Raz był pasażerem, raz kierowcą, ale cały czas był pijany

16 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali 48–latka, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Pijany kierowca najpierw udawał pasażera, po czym wsiadł za kierownicę i próbował odjechać.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 13:00 w Oświęcimiu przy ulicy Zawidzkiego. Dwoje mieszkańców bloków powiadomiło Policję, iż z okna swoich mieszkań widzą pijanego mężczyznę znajdującego się w samochodzie marki renault zaparkowanym tuż przy ulicy.

We wskazany rejon natychmiast udali się policjanci. Szybko zlokalizowali renault, w którym na miejscu pasażera siedział 48–letni mieszkaniec Osieka. Był on pod wpływem alkoholu, a w pojeździe mundurowi dostrzegli pustą butelkę po alkoholu. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że czeka na swojego znajomego, który jest kierowcą. Policjanci nie dali wiary tłumaczeniom nietrzeźwego więc zaparkowali radiowóz nieopodal i obserwowali renault. Po kilkunastu minutach „pasażer” przesiadł się na miejsce kierowcy, odpalił silnik i próbował odjechać. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci i zatrzymali nietrzeźwego. Badanie stanu trzeźwości 48–latka wykazało 2 promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje mieszkanka oraz mieszkaniec ulicy Zawidzkiego w Oświęcimiu, którzy powiadomili Policję widząc zagrożenie.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE