Burzowy dzień w Krakowie. Uwaga na ostrzeżenia IMGW

Dziś nad Krakowem może zagrzmieć, a opadom deszczu może towarzyszyć grad. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie w tej sprawie. Obowiązuje ono od godz. 12.00 do 21.00.

foto: pixabay.com

Według prognoz, dziś w Krakowie mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 20 do 30 mm, a lokalnie do 40 mm. Będzie także mocno wiało – w porywach do 80 km/h. Miejscami możliwe opady gradu.

Meteorolodzy określili prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk na 80 proc.

Według pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

Dziś w najcieplejszym punkcie dnia termometry wskażą 26 st. C. Przewidywana temperatura w nocy do 17 st. C.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE