Niechlubny rekord długiego weekendu

Tego roku długi weekend trwał pięć dni. W dniach od 14. do 18. sierpnia 2019 roku policjanci w całym kraju uważnie przyglądali się kierowcom, którzy zaplanowali wyjazdy na wypoczynek. W garnizonie tarnowskim odnotowano w sumie dwa wypadki.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Pierwszy z nich miał miejsce w czwartek (15.08) na drodze powiatowej w Woli Rzędzińskiej. Około godziny 18:20 na prostym odcinku drogi motocyklista wyprzedzał jadące przed nim dwa pojazdy.

Gdy był na wysokości hondy, wówczas kierowca osobówki również rozpoczął ten sam manewr. Motocyklista został zepchnięty do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała trafił do tarnowskiego szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę (18.08) w Rzepienniku. Na drodze gminnej zderzyły się dwa samochody osobowe. W kraksie uczestniczyła skoda i Fiat Seicento.

W tym wypadku ciężkie obrażenia odniosła pasażerka fiata, która helikopterem została przetransportowana do szpitala. W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi, a wyjaśnieniem ich przyczyn zajmą się policjanci tarnowskiej komendy.

W tym pięciodniowym okresie na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego doszło w sumie 30 kolizji, zatrzymano 7 kierowców jadących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Odebrano w sumie 15 praw jazdy w tym osiem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca osobówki, który na drodze wojewódzkiej 980 rozpędził swój samochód w terenie zabudowanym do prędkości 127 km/h.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE