Sprawca rozboju odpowie dodatkowo za recydywę

W zeszłym tygodniu w jednym z opuszczonych budynków na terenie Tarnowa spał niespełna 30-letni bezdomny. W pewnym momencie podeszły do niego dwie osoby – mężczyzna i kobieta.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Mężczyzna obudził śpiącego i zaczął rozmowę, która po chwili przerodziła się w kłótnię. Od tego momentu sytuacja zaczęła się zmieniać szybko. Krótka wymiana zdań, kilka ciosów w głowę, kilka kopnięć zadanych przez mężczyznę i kradzież mienia.

Na następny dzień 30-latek zgłosił rozbój w komisariacie policji przy ul. Narutowicza, gdzie zawiadomił o pobiciu i kradzieży plecaka, czapeczki z daszkiem, słuchawek oraz gotówki o łącznej wartości 200 złotych.

Dwa dni później policjanci niemundurowi wytypowali sprawców tego przestępstwa, a następnie dokonali zatrzymania.

Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci odnaleźli wszystkie skradzione przedmioty. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do rozboju i dokładnie opisał całe zdarzenie.

Stróżom prawa pozostało jedynie przedstawić zatrzymanemu zarzut rozboju, a ponieważ kilka tygodni temu opuścił mury więzienia dodatkowo zarzut recydywy (podnosi wymiar kary o 6 lat).

Decyzją tarnowskiego sądu, zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego w Tarnowie na 3 miesiące jako tymczasowo aresztowany.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE