Pobił i okradł bezdomnego. Kilka dni wcześniej opuscił więzienie

Pobicie bezdomnego i kradzież jego plecaka to rozbój, za który sprawca odpowie przed tarnowskim sądem. Grozi mu nawet do 18 lat więzienia.

Fot. Pixabay

W zeszłym tygodniu, w jednym z opuszczonych budynków na terenie miasta spał około 30-letni bezdomny. W pewnym momencie podeszły do niego dwie osoby, mężczyzna i kobieta.

Mężczyzna obudził śpiącego i zaczął rozmowę, która po chwili przerodziła się w kłótnię. Od tego momentu sytuacja zaczęła się zmieniać szybko. Krótka wymiana zdań, kilka ciosów w głowę, kilka kopnięć zadanych przez mężczyznę i kradzież mienia.  Następnego dnia 30-latek zgłosił rozbój w komisariacie policji przy ul. Narutowicza, gdzie zawiadomił o pobiciu i kradzieży plecaka, czapeczki z daszkiem, słuchawek oraz gotówki o łącznej wartości 200 złotych.

Dwa dni później policjanci wytypowali sprawców tego przestępstwa, a następnie ich zatrzymali. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego policjanci odnaleźli wszystkie skradzione przedmioty. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do rozboju i dokładnie opisał całe zdarzenie. Policjanci postawili zatrzymanemu zarzut rozboju, a ponieważ kilka tygodni temu opuścił mury więzienia dodatkowo zarzut działania w recydywie (podnosi wymiar kary o 6 lat).

Ponieważ jest to jedno z poważniejszych przestępstw, zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności, 34-latek został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Mężczyzna, decyzją tarnowskiego sądu trafił do zakładu karnego w Tarnowie jako tymczasowo aresztowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum pod nadzorem prokuratury rejonowej w Tarnowie. Trzydziestoczterolatkowi może grozić nawet do 18 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary jednak zdecyduje sąd rejonowy w Tarnowie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE