100 osób, policjanci, psy tropiące i drony. Szukali 92-latki, która zgubiła się na grzybach

Ponad 100 osób,  w tym policjanci, strażacy, przewodnik z psem tropiącym, przy wykorzystaniu dronów poszukiwali od wczoraj 92-letniej kobiety, która zbierając grzyby zgubiła się w lesie. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Wycieńczona, osłabiona i przestraszona kobieta został odnaleziona i trafiła do szpitala.

Fot. Pixabay

Wczoraj tj. 21.08.br. wieczorem policjanci otrzymali informację, że 92 – letnia mieszkanka powiatu olkuskiego przed południem udała się na grzyby w rejon kompleksu leśnego Witeradów- Osiek. Ponieważ seniorka dawno już powinna była wrócić z grzybobrania zaniepokojona rodzina powiadomiła policję z obawy, że coś niepokojącego mogło się stać. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Jak ustalono, kobieta wyszła z domu około godz. 14:00,  nie mając ze sobą telefonu komórkowego.

Policjanci i strażacy z Olkusza, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie a także  zespół obsługujący drony i przewodnik z psem tropiącym z Komendy Wojewódzkiej razem tworzyli ponad 100-osobowy zespół zaangażowany w poszukiwania seniorki.

Dzisiaj, przed 9.00 rano funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeczesując las między miejscowością Osiek a drogą prowadzącą do miejscowości Gorenice, znaleźli na poboczu drogi leśnej, skrajnie wyczerpaną i przestraszoną 92-latkę. Seniorka na widok mundurowych próbowała się podnieść lecz była zbyt osłabiona i  uskarżała się na ból w kolanie, nie pamiętała także kiedy wyszła z domu i jaki jest dzień tygodnia. Funkcjonariusze natychmiast przetransportowali seniorkę do miejsca zamieszkania, gdzie czekała  karetka pogotowia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE