Kolejne tragiczne informacje z gór. Znaleziono ciało grotołaza w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach!

Niestety doszły do nas kolejne tragiczne informacje z Tatr. Ratownicy dotarli do jednego z grotołazów w Jaskini Śnieżnej. Niestety mężczyzna nie żyje.

Fot. TOPR

Akcja ratunkowa nadal trwa. Poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna.

Akcja ratunkowa trwa już od soboty. W Jaskini Śnieżnej w Tatrach utknęło dwóch grotołazów. W jednym z korytarzy jaskini odcięła ich woda. Grupa składała się z sześciu osób, cześć z nich się wydostała, jedna została, by pomóc służbom.

Na pomoc ruszyło początkowo 9 ratowników TOPR. Potem dołączały kolejne grupy, a akcja była jest niezwykle trudna. W akcji uczestniczy TOPR, straż i pirotechnicy, którzy pozwalają ratownikom na przejście dalej wąskimi korytarzami.

Jaskinia Wielka Śnieżna nazywana też Systemem Jaskiniowym Nad Kotlinami – Śnieżna to najgłębsza i najdłuższa jaskinia w Polsce oraz najgłębsza jaskinia Tatr. Długość zbadanych korytarzy to obecnie 23 753 metry.

Jaskinia Wielka Śnieżna to również termin obejmujący tak naprawdę 5 jaskiń. Są to: Jaskinia Śnieżna, Jaskinia Wielka Litworowa, Jaskinia nad Kotlinami, Jasny Awen i Jaskinia Wilcza.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE