Wybuch gazu i zawalony budynek! W środku dwóch ciężko rannych, poparzonych mężczyzn

Dwoje policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku, sierżant sztabowy Dariusz Figura oraz starsza posterunkowa Sylwia Żywczak, z narażeniem własnego życia, pierwsi weszli do zawalonego budynku, w którym doszło do wybuchu gazu. Funkcjonariusze odnaleźli dwóch poważnie rannych mężczyzn.

Fot. Małopolska Policja

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie [15.08.2019]. Tuż po godz.17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wybuchu gazu w pomieszczeniach mieszkalnych znajdujących się w tzw. przybudówce jednego z domów jednorodzinnych w Chełmku.

Najbliżej miejsca zdarzenia było dwoje policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie dotarli we wskazane miejsce. Jak się okazało, w wyniku wybuchu całkowicie się zawalił się dach przybudówki. Policjanci weszli do środka zachowując względy bezpieczeństwa. Po chwili odnaleźli dwóch ciężko poparzonych mężczyzn.

Wtedy do policjantów dołączyło dwóch mieszkańców Chełmka, z którymi funkcjonariusze przez okno wynieśli rannych na zewnątrz budynku. Następnie mundurowi udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej, po czym przekazali 48 i 58 – latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalono, że w budynku wybuchł gaz pochodzący z butli gazowej.

Dzięki błyskawicznej i fachowej interwencji funkcjonariuszy, a także pomocy dwóch mieszkańców Chełmka, ranni mężczyźni szybko uzyskali ratującą życie pomoc.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE