Miał plan: zatrudnić się, jako ekspedient, by kraść. Poszedł nawet o krok dalej

20 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wieliczki podejrzanego o kradzieże pieniędzy ze sklepowej kasy. Mężczyzna dwukrotnie ograbił jeden ze sklepów spożywczych na terenie Podgórza, powodując straty w wysokości prawie 4 tys. złotych.

Fot. Pixabay

17 lipca br. do Komisariatu Policji V w Krakowie zgłosił się właściciel jednego ze sklepów spożywczych na terenie Podgórza, który oświadczył, że okradł go nowo zatrudniony pracownik. Według relacji mężczyzny 22-letni ekspedient wyłączył alarm, zabrał ze sklepowej kasy około 2 tys. 400 złotych, porzucił stanowisko pracy i oddalił się w nieznanym kierunku.

Mało tego, kilka dni po dokonaniu pierwszej kradzieży, mieszkaniec Wieliczki ponownie zabrał pieniądze z tej samej sklepowej kasy. Wykorzystał w tym celu moment, w którym nowy sprzedawca był na zapleczu. Chwila nieuwagi wystarczyła żeby młody mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy, tym razem w kwocie około 1 tys. 400 zł. Podobnie jak w pierwszym przypadku 22-latek wraz ze skradzioną gotówką pospiesznie opuścił lokal.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania sklepowego złodzieja. W miniony wtorek mężczyzna został zatrzymany. Po wykonaniu niezbędnych czynności trafił do zakładu karnego, bowiem jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże, których dopuścił się wcześniej. 22-latek odpowie karnie również za kradzieże pieniędzy ze sklepowej kasy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE