Uciekał przed policją, jednak trudno było mu utrzymać pion

Niecodzienną sytuację mieli policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy. Gdy byli na jednym z parkingów w Woli Rzędzińskiej jeden z pracowników pracujących na zwyżce zauważył, że jadący drogą główną w kierunku Pogórskiej Woli motorowerzysta się wywrócił. To jednak dopiero początek historii.

Mężczyzna powiadomił będących w pobliżu policjantów mówiąc, że kierowcy chyba jedzie na „podwójnym gazie”. Gdy policjanci wyjechali na drogę główną, zauważyli kierowcę skutera. Ten na widok radiowozu wsiadł prędko na swój pojazd i odjechał w boczną drogę. Nie reagował na sygnały i polecenia zatrzymania wydawane przez mundurowych.

Daleko nie odjechał, kilkaset metrów dalej na jednym z zakrętów ponownie stracił panowanie nad swoim pojazdem i po raz kolejny się przewrócił. Policjanci zatrzymali uciekającego kierowcę. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, a sugestie zgłaszającego były jak najbardziej słuszne. Zatrzymany w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Porysowany skuter to najmniejszy kłopot kierowcy. Wszczęte wobec niego postępowanie w kierunku naruszenia art. 178a kk oraz 178b kk, dodatkowo skutkować będzie zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, grzywną oraz możliwością kary pozbawienia wolności do lat 5. O jej wysokości jednak zdecyduje tarnowski sąd.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE